Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Zprávy a akce

• FLORENCIE – WCO-IOF-ESCEO 22.–24.3.2017

Ve dnech 22. až 24.3.2017 se ve Florencii (Itálie), uskutečnilo setkání členů pacientských organizací sdružených pod světovou nadací pro osteoporózu, IOF. Navazoval lékařský kongres WCO-IOF-ESCEO v termínu 23. až 26.3.2017. Na kongresu vystavila OAZ poster se zprávou o lékařském výzkumu.

Naše pacientská organizace OAZ vyslala Mgr. Hanu Atcheson a Ivu Novákovou, které se zúčastnily jednání představitelů CNS. Ve dne 22.3. proběhlo představování činností vybraných CNS, naše OAZ referovala v krátké prezentaci o své celoroční činnosti a také o akcích určených k WOD – světovému dni osteoporózy 2016. Náš referát byl přijat se zájmem, byl zařazen mezi další vybrané členy z Jordánska, Izraele, Rumunska, Austrálie, USA, Iránu, Kolumbie a Kuvajtu.

Dalším bodem programu bylo ocenění aktivní účasti vybraných členů na loňském kongresu IOF v Malaze, kde jsme se prezentovali v rámci tz. CNS Village. 

Následující den konference jsme se za OAZ zúčastnili pracovních diskuzí u kulatého stolu, vyměnili jsme si zkušenosti se zástupci pacientských organizací z dalších zemí světa, konkrétně u našeho stolu proběhla diskuze na téma kampaně a podpůrné činnosti orientované na osvětu v oblasti problematiky osteoporotických onemocnění. Hovořili jsme se zástupci z Řecka, Tajvanu, Indonésie, Běloruska, Finska, Austrálie a Izraeli. 
Poslední den konference byl důležitý svým důrazem na význam aktivního přístupu pacientů k léčbě a ke svému životu. Mimo jiné byla oceněna Syrská pacientská organizace za nejlepší kampaň roku 2016, proběhla jednání v plénu, byly prezentovány konkrétní příběhy pacientů a na závěr byla zahájena kampaň IOF zaměřená na globální iniciativu pacientů. 

IOF oficiálně zahájila pacientskou kampaň 2017 a vydalo globální petici pacientů. Naše OAZ Zlín je jednou z prvních organizací, která se k této petici hlásí. Byl zahájen sběr podpisů na podporu této petice.
Petici můžete podepsat online v odkazu na anglické stránky IOF, klikněte zde: 
https://www.iofbonehealth.org/iof-global-patient-charter<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
    Semináře, workshopy, kongresy  
    Novinky  
    Zprávy  
    Připravované akce  
    Ke stažení  
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF