Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Zprávy a akce

• MALAGA – WCO-IOF-ESCEO 14.–17. 4. 2016

Letos se každoroční Světový kongres o osteoporóze (WCO-IOF-ESCEO Congress) konal na zvlášť krásném místě Španělska v Malaze. Na jedné straně moře, na druhé hory a uprosřed město s bohatou historií, rodiště Pabla Picassa – to je Malaga.

Nechtěli jsme být jen pasívními účastníky kongresu, nachystali jsme řadu věcí, které by prezentovaly Osteologickou Akademie Zlín o.p.s., Mediekos ambulance s.r.o., spolupracující laboratoře Mediekos Labor s.r.o a potažmo Zlín jako město. 

Doprava expozice stánku, který nám vedení IOF jako jedné z úspěšných organizací na světě nabídlo, nebyla lehká, nicméně obtíže dopravy překonala pozornost, jakou stánek vyvolal. Byli jsme z Krajského úřadu a Magistrátu Zlín zásobeni propagačními materiály o Zlíně a celém regionu. Odbornou část zastupovaly 4 rollupy, dva představily OAZ o.p.s. – strukturu a množství pacientů (45 000), rozmístění pracovišť na Moravě (Zlín, Ostrava, Bruntál, Uherské Hradiště, Vsetín).

Třetí rollup seznámil se Sdružením pacientů při OAZ, aktivity pacientů od edukace přes cvičení žen s osteoporózou, akce související se Světovým dnem osteoporózy, přednášky i výstava prací pacientek v Alternativě, činnost ve výtvarné dílně a arteterapii. Práce našich pacientek ve věku od 50–85 let, byly (ať šlo o kalendáře, pohlednice či jiné práce) procházejícími lékaři rozebrány

Rollupy přikládáme k nahlédnutí:

rollup 1 | rollup 2 | rollup 3 a 4

Lékaře a vedení IOF překvapilo, že jako jedna z mála organizací jsme dopracovali IOF vyhlášený světový program Capture the Fracture, na počítači si mohli návštěvníci prohlédnout jednotlivé kroky (na posledním rollupu).

Celou expozici stánku doplnily 2 počítače, jeden se smyčkou o činnosti OAZ, druhý pak obsahoval jednotlivé kroky při realizaci programu Capture the Fracture.

Mezi stovkami posterů byly umístěny i čytři naše, na nichž se podílel kolektiv autorů: Pavel Novosad, Petr Hrdý, Petr Fojtík, Hana Novotná, Martin Běhal, Michal Zemánek, Miroslav Janura, Kateřina Janurová, Pavel Horák.

Postery přikládáme k nahlédnutí:

postery


Co říci závěrem? Dovolím si tvrdit, že jsme důstojně reprezentovali Osteologickou Akdemii Zlín o.p.s. a zároveň jsme dali na vědomí, že Zlín je krásné město s lidmi, kteří se ve světě svými schopnostmi neztratí.<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
    Semináře, workshopy, kongresy  
    Novinky  
    Zprávy  
    Připravované akce  
    Ke stažení  
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF