Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Zprávy a akce

• IOF Athény 11. – 13. 9. 2015

Celosvětová konference pacientských organizací pacientů s osteoporózou, Atény, Řecko, 11.–13. září 2015.

Každé dva roky se koná celosvětová konference, kde se setkávají zástupci pacientských organizací s lékaři a odborníky na osteoporózu. Tentokrát byly místem setkání Atény. Osteologická Akademie Zlín je členem IOF a tak jsme tam také my mohli mít své zástupce, za Sdružení pacientů při Osteologické Akademii Zlín to byla Mgr. Hana Atcheson a paní Iva Nováková.

Program přednášek a pracovních seminářů byl velice bohatý, zaměřený tentokrát převážně na předávání zkušeností při spolupráci různých pacientských organizací, příběhy pacientek s osteoporózou, jak je důležité cvičení, ale i nové poznatky s léčbou a dopad nemoci na pacienty. Důležitým heslem bylo – Milujte své kosti. Jako příjemné zpestření byly přestávky spojené se cvičením, kdy nám předcvičovali cvičitelé a my jsme se učili, jak se i během pracovního dne můžeme např. v kanceláři protáhnout a uvolnit. 

Velice se nám líbil pracovní seminář s Rebekou Rotstein z New Yorku z USA zaměřený na posílení pevnosti kostí a udržení rovnováhy. Dávala nám rady, jak se pohybovat v běžném životě, jakým pohybům se vyhnout a hlavně se cvičilo. Zase nám jako pomůcka stačila židle, stejně jako při přestávkách spojených se cvičením.

Všichni přednášející byli velice vstřícní nejen při přednáškách, ale i při osobních setkáních.

Bylo velice příjemné zjištění, že ve Zlíně je o pacienty s osteoporózou postaráno na světové úrovni, protože se tady klade velký důraz nejen na léčbu samotnou, ale i cvičení. Můžeme pravidelně navštěvovat cvičení, které pro nás vede PhDr. Zdeňka Krhutová, Ph.D., která za námi jezdí z Ostravy.
<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
    Semináře, workshopy, kongresy  
    Novinky  
    Zprávy  
    Připravované akce  
    Ke stažení  
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF