Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Zprávy a akce

• MILANO – WCO-IOF-ESCEO 26.–29. 3. 2015

26.–29. března byl v Miláně ve Fiera Milano Congresi, WCO-IOF-ESCEO-MILAN 2015, WORLD CONGRESS ON OSTEOPOROSIS, OSTEOARTHRITIS AND MUSCULOSKELETAL DISEASES.

Osteologické Akademii Zlín se dostalo velké cti – byla pozvána vedením IOF (International Osteoporosis Foundation), aby prezentovala svoji práci a výsledky.

Pozvání bylo na několika úrovních:

1. OAZ byla pozvána, aby formou stánku, což je velmi neobvyklé (standard je pro farmakologické a diagnostické firmy), prezentovala styl své práce. Ve stánku, který hradila IOF, společnost prezentovala hlavně komplexnost své péče o pacienta s onemocněním skeletu. OAZ se představila rollupy, postery, skládačkou, TV smyčkou o OAZ, k dispozici byly DVD se cvičením a dlaší materiály. Osteologická Akademie Zlín je největší pracoviště v ČR, pečuje cca o 45.000 pacientů a dlouhodobě s IOF spolupracuje na řešení základních problémů tohoto onemocnění.

Prezentace formou rollupů a skládačky přikládáme k nahlédnutí:

rollup 1

rollup 2

rollup 3

skládačka

2. Osteologická Akademie Zlín dlouhodobě spolupracuje s IOF i v otázce osteoporózy. Jak se v posledních letech ukazuje, je dnes pro výskyt této nemoci důležitá tzv. sekundární prevence, tj. zabránění opakovaných zlomenin. Proto před 4 lety vyhlásila IOF celosvětový program Capture the Fracture (Zabraň druhé zlomenině). V té době OAZ ve spolupráci s primářem MUDr. Michalem Filipem z oddělení neurochirurgie Baťovy nemocnice vypracovali modelový program pro Česko. Tento byl ve světě velmi dobře přijat, přednesen od roku 2013 na Světovém kongresu IOF v Římě, Seville a letos právě v Miláně.

26. března se v hotelu ATA Executive konalo symposium o této problematice, kde kromě přednášky MUDr. Pavla Novosada zazněla přednáška prof. E. Czervinskeho z Polska, prof. T. Thomase z Francie a paní D. Hlade Zore ze Slovinska. Nás velmi zaujala přednáška pana profesora z Polska. Přistupují k tomuto problému stejně jako námi navržený celostátní program.

Ještě před odjezdem na tento kongres jsme o této otázce podali vypracovaný projekt pro celou ČR, který byl již prodiskutován na nejvyšších místech MZ.

3. Dále jsme prezentovali 3 postery, jeden z oblasti arteterapie a dva z oblasti genetiky. O genetický poster – Relevance of polymorphism six gene examination in fracture prediction and its value in patient treatment stratification for Capture the Fracture – byl velký zájem a byli jsme požádáni, ať jej odpublikujeme. Velký zájem také způsobil jako obvykle poster z arteterapie.

Poster Relevance of polymorphism six gene examination in fracture prediction and its value in patient treatment stratification for Capture the Fracture k nahlednutí zde

Poster Relation among bone phenotypes and gene polymorphism for osteoprotegerin in the Central Moravia region k nahlednutí zde

Poster Outline of personality profile of a man and woman as an osteoporosis patient and a participant of art-therapy workshops k nahlédnutí zde 

4. Z celého kongresu jsme se vrátili plni entusiasmu, nových kontaktů z celého světa. Na závěr celého kongresu nás navštívilo vedení Světového kongresu a dostalo se nám zatím ústního pozvání na Světový kongres v Malaze.Stánek navrhovaly a realizovaly Pavla a Renata Novosadovy (DMD agency, s.r.o. - www.dmdagency.cz)


<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
    Semináře, workshopy, kongresy  
    Novinky  
    Zprávy  
    Připravované akce  
    Ke stažení  
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF