Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Zprávy a akce

• Konference pacientských organizací – Helsinky 31. 5.–2. 6. 2013

Helsinky jsou městem ostrovů a parků, městem protkaným cyklostezkami a vodními plochami. Ideální místo pro setkání lidí zaměřených na zdravý životní styl a moderní způsob života. Letošní mezinárodní konference pacientských organizací (WWC) sdružených pod záštitou IOF (International Osteoporosis Foundation) byla již 14. v pořadí. Po setkáních pořádaných na místech jako Florida – Miami, Čína – Beijing, Španělsko – Valencie a dalších, byly Helsinky nezapomenutelných zážitkem. Jako členové IOF jsme velmi rádi přijali pozvání na tuto akci, která se uskutečnila ve dnech 31.5. až 2. 6. 2013. Třídenní program konference byl profesionálně sestaven, byl dán prostor k odborným diskuzím i neformálnímu setkávání se s ostatními účastníky konference.

Odborné přednášky přinesly aktuální informace o politice Evropského institutu na podporu zdraví žen, byly předneseny příspěvky zaměřené na současné otázky zdraví stárnoucí populace nejen v Evropě, ale i v Asii. Tradičně byl prostor věnován způsobu rozšiřování informací a způsobu podpory za pomocí nových médií a sociálních sítí. IOF a sdružené pacientské organizace kladou velký důraz na práci s médii a vedení profesionálních kampaní nejen v rámci tradičních, ale v poslední době hlavně nových médií. Byly představeny nejlepší kampaně z předcházejících let a proběhl workshop na téma digitální sítě a multimédia. Bylo těžké volit mezi řadou zajímavých pracovních seminářů. Zúčastnili jsme se aktivně pracovního semináře vedeného paní Karin Klein ze Švýcarska na téma praktická řešení získávání finanční podpory pro národní organizace sdružující pacienty z oblasti onemocnění skeletu. Porovnali jsme naše zkušenosti v této oblasti s ostatními účastníky semináře z Rakouska, Norska, Turecka, Slovinska, Palestiny, Brazílie, Ruska a Maďarska.

Při slavnostní večeři u příležitosti předávání grantu Lindy Edwards, který byl letos rozdělen mezi pacientské organizace z Izraele a Palestiny, jsme měli možnost osobně si promluvit s paní prof. Kristinou Åkesson, předsedkyní pracovní skupiny IOF zaměřenou na prevenci zlomenin, která má mnohaleté zkušenosti z oboru. S Karine Klein jsme na odborném semináři diskutovali o způsobech a možnostech získávání finanční podpory a po té při neformálním setkání dále o jejích zkušenostech z práce pro organizaci Lékaři bez hranic. Byla příležitost neformálně pohovořit také s mnoha dalšími představiteli z dalších zemí.

Spojujícím tématem mnoha příspěvků bylo téma prevence zlomenin, důraz na zdravý životní styl a zdravou výživu. Svá těla jsme testovali při krátké lekci cvičení Tai Chi a na instruktáži k tzv. Nordic Walking. Konferenci jsme zakončili nabití energií a inspirací, s norskými holemi, pochodem v rychlém tempu kolem jednoho z helsinských zálivů.

Za Sdružení pacientů při Osteologické Akademii Zlín se zúčastnila Mgr. Hana Atcheson a paní Iva Nováková.


<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
    Semináře, workshopy, kongresy  
    Novinky  
    Zprávy  
    Připravované akce  
    Ke stažení  
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF