Uživatel:   Heslo:    | Registrace  |  Zapomenuté heslo
Osteologická Akademie Zlín, obecně prospěšná společnost
tř. Tomáše Bati 3910, 760 01 Zlín
 

Sdružení pacientů při Osteologické Akademii

• Asociace pacientských organizací – 22. 10. 2015 Praha

Iva Nováková / Asociace pacientských organizací

Zasedání Pacientské rady 22. 10. 2015 na MZ ČR se zúčastnili náměstkyně ministra JUDr. Lenka Teska Arnoštová, PhD. (má na starost pacientské organizace a kumunikace s nimu), ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním - ing. Helena Roegnerová, z Ministerstva práce a sociálních věcí -JUDr. Jiří Biskup (ředitel posudkové služby) a Dušan Gajdošík.

Účastnilo se asi padesát zástupců různých pacientských organizací z celé České republiky.

Mluvili zástupci ministerstev (každý asi 15 minut), kteří byli velice vstřícní. JUDr. Arnoštová o tom, že bychom se měli jako Pacientská rada scházet častěji než jednou za rok, ing. Roegnerová o úhradové vyhlášce na příští rok, změny v úhradové vyhlášce, komu se bude kolik přidávat…, mělo by to být i na netu. JUDr. Biskup mluvil o posudkové službě, že posudkových lékařů je málo… Říkal, že není problém se na něho obrátit osobně. Všichni dávali k dispozici svůj email.

Došlo i na dotazy přítomných, většinou byly specifické, třeba o fenylketonurii, vzácných onemocněních… Byli tam i pacienti, kteří se snaží připomínkovat např. zákon 48, tak se domlouvali kdy se setkají na ministerstvu, aby k tomu řekli svoje poznatky.

Někteří zástupci pacientských organizací se už znali z dřívějších zasedání.

Celkově zhodnoceno podle mě - bylo to moje první setkání, oťukávání, JUDr. Arnoštová děkovala za vstřícnou atmosféru, trochu se bála reakcí. Myslím si, že je přínosné tam jezdit, některé užitečné věci se tam můžeme s předstihem dozvědět nebo připomínkovat, jen je potřeba se trochu rozkoukat.


<< zpět na seznam článků
 
obrázek pozadí
pozl_1
  hla_1
pozp_1
zavl logo OAZ
grafika grafika
zavp
pozl_2 pozS
img img
img
česky
img
pomlcka
img
english
img
pozp_2
 
Základní informace
Struktura společnosti
Pacientské sdružení, informace pro pacienty
Zprávy a akce
Archiv
Diskuze
Video
logo IOF
od 1. ledna 2012 jsme řádným členem IOF